Blog

Zdrowe prezenty czekoladowe dla dzieci? Poznaj świąteczne Mikołaje z wegańskiej czekolady

Święta to magiczny czas, który jednoczy bliskich przy rodzinnym stole. Świąteczne tradycje są dla nas czymś tak stałym i oczywistym, że nie wyobrażamy sobie bez nich Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, a co najważniejsze, szczególnie dla dzieci, obdarowywanie się prezentami, które mają symbolizować miłość do naszych bliskich i sprawiać im radość. A któż z nas jako dziecko nie lubił czekolady? Prezenty czekoladowe są zawsze doceniane i szybko, może nawet za szybko, pochłaniane przez nasze pociechy. Dlatego ważne, aby były one wyprodukowane z czekolady o najwyższej jakości i nie zawierały niepotrzebnych wypełniaczy. Jaka czekolada będzie najzdrowsza? Warto sięgnąć po wyroby z surowego kakao, które mają przy tym wegański skład. Takie czekoladowe figurki w kształcie mikołajów i innych świątecznych postaci posmakują każdemu dziecku.

Surowa czekolada

Czekolada z surowego kakao zawiera znacznie więcej składników odżywczych niż czekolada zwyczajna. Dlaczego tak się dzieje? Część cennych substancji jest tracona podczas procesu obróbki cieplnej ziaren kakaowca. Wysoka temperatura sprawia, że dobroczynne antyoksydanty i minerały takie jak magnez, żelazo i wapń po prostu wyparowują. Surowe kakao nie jest poddawane temu zabiegowi, w zamian za to ziarna są suszone i fermentowane, tak aby zachowały jak najwięcej wartości odżywczych. Dzięki temu czekolada z surowego kakao jest produktem nie tylko smacznym, lecz także posiadającym wiele właściwości ? m.in. poprawia koncentrację, redukuje stres i dodaje energii. Zjedzenie takiej czekolady z pewnością poprawi humor każdego dziecka i będzie jednocześnie zdrową przekąską.

Prosty i naturalny skład

Czekolady z surowego kakao mają bardzo niewiele składników. Zawierają tylko te substancje, które są niezbędne i są wolne od sztucznych konserwantów oraz wzmacniaczy smaku takich jak emulgatory, kiepskiej jakości aromaty i olej palmowy. Ich podstawą są ziarna kakaowca, tłuszcz kakaowy i cukier. Oprócz tego może pojawić się w nich także naturalna wanilia, dodatki w postaci np. orzechów i mleko lub miąższ kokosowy. Nie ma w nich za to zwykłego mleka, dlatego będą odpowiednim podarunkiem także dla dzieci z nietolerancją laktozy i odżywiających się wegańsko. Czekolada surowa to produkt, którego składniki pochodzą z ekologicznych upraw. To wszystko sprawia, że wegańskie mikołaje są odpowiednim produktem dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *