Blog

Zdrowe nawyki, dzięki którym zadbasz o linię

Masz dylemat, ponieważ uwielbiasz słodycze, a jednocześnie chcesz zadbać o linię? Czy jest jakiś sposób na to, aby to połączyć? Okazuje się, że tak! Być może wyda Ci się to zaskakujące, ale przestrzeganie zaleceń zdrowego żywienia nie oznacza wcale, że musisz rezygnować z czekolady. Jak to możliwe?

Jaką czekoladę wybrać, jeśli nie chcesz porzucić marzeń o szczupłej sylwetce?

Podstawowa zasada brzmi ? wybierz produkt o odpowiednim składzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy producent musi umieścić na opakowaniu informacje o składnikach. Dlatego zawsze masz możliwość, aby sprawdzić, czy w czekoladzie, którą chcesz kupić, nie ma cukru białego, czy syropu glukozowo-fruktozowego (lub innych syropów, np. glukozowego). Jeśli znajdziesz takie pozycje na liście składników najlepiej, jeśli zrezygnujesz z zakupu.

W takim razie, jakie słodkości możesz jeść bez wyrzutów sumienia i obawy o to, że przekreślą Twoje marzenie o szczupłej sylwetce? Jedną z propozycji jest czekolada z nieprażonych ziaren kakaowca bez dodatku cukru. Oprócz tego, że nie zaburza diety odchudzającej ma jeszcze kilka innych zalet ? wyróżnia się wyjątkowym smakiem i właściwościami prozdrowotnymi. Wszystko, dzięki temu, że nieprażone ziarna kakaowca zawierają więcej polifenoli, witamin z grupy B oraz żelaza.

Suszone owoce w czekoladzie ? Pyszna i zdrowa przekąska

Wspomniana czekolada to nie jedyny sposób na to, aby cieszyć się wyjątkowym czekoladowym smakiem, dbając jednocześnie o linię. Jeśli szukasz pysznej, a zarazem zdrowej przekąski (np. do pracy, szkoły) wybierz suszone owoce w czekoladzie.

Owoce są źródłem cennych dla zdrowia składników, takich jak witaminy (m.in. A, C) i polifenole. Poza tym zawierają sporo błonnika, który sprawia, że głód pojawia się ponownie dopiero po dłuższym czasie. Jeśli wybierzesz te, które oblane są pyszną czekoladową polewą (bez dodatku cukru), otrzymasz pożywną i pyszną przekąskę!  Możesz włączyć ją również do jadłospisu swojego dziecka ? szczególnie gdy nie lubi jeść owoców w innej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *