Blog

Za co kochamy duet ciemnej czekolady wegańskiej ze śliwkami?

Kompozycja czekolady wegańskiej i suszonych śliwek nie tylko smakuje znakomicie, ale również ma wiele wartości odżywczych. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najczęściej wybieranych smaków. Zatem co takiego nadprzeciętnego kryje w sobie ten duet?

Kostki czekolady wegańskiej w połączeniu z suszonymi śliwkami

Czekolada wegańska ze śliwkami, czyli duet idealny!

Śliwki w czekoladzie wegańskiej, czyli zdrowy smak dzieciństwa

Suszone śliwki wielu osobom kojarzą się z beztroskim dzieciństwem. Co więcej, są one źródłem cennych witamin i minerałów. Dzięki temu stanowią świetny dodatek dla osób, które dbają o swoją dietę. Owoce te będą wyjątkowo pomocne dla każdego, kto zmaga się z nadciśnieniem, gdyż cechują się wysoką zawartością potasu. Dodatkowo wspomagają one metabolizm, dlatego jest to dobra przekąska jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Warto wspomnieć również o tym, iż suszone śliwki obniżają poziom cholesterolu, redukują ryzyko osteoporozy. Poza tym działają jak tarcza ochronna dla naszych komórek, to wszystko za sprawą polifenoli.

Zdrowe owoce zatopione w czekoladzie wegańskiej

Suszone śliwki i ich cenne wartości odżywcze zatopione w surowej, czekoladzie wegańskiej to połączenie, które nie tylko świetnie smakuje, ale również wpływa pozytywnie na zdrowie. O pozytywach tych owoców pisaliśmy już wyżej, a teraz warto przypomnieć, co wyróżnia surową wegańską czekoladę. Nasza ciemna czekolada nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo nie jest ona poddawana obróbce termicznej w wysokich temperaturach. Dzięki temu dbamy między innymi o nasz układ nerwowy, ciśnienie, krążenie, regenerację fizyczną organizmu, a nawet wpływamy pozytywnie na nasz dobrostan psychiczny. Więcej na temat surowej czekolady znajduje się w naszym artykule, z którego można się dowiedzieć, czym dokładnie jest i jakie właściwości ma surowa czekolada.

Ciemna czekolada to zdrowa czekolada!

Gorzka czekolada często bywa polecana przez samych lekarzy. Nie ma w tym nic zaskakującego. Smakołyk ten zawiera w sobie magnez, polifenole, żelazo oraz teobrominę. Jak wiadomo dla naszego organizmu, są to bardzo potrzebne wartości odżywcze. O tym, jak przekładają się one na nasze zdrowie, pisaliśmy w artykule poruszającym kwestie gorzkiej czekolady wegańskiej, a naszego zdrowia, dlatego wszystkich chętnych znów odsyłamy do lektury.

Jak widać, kompozycja ta jest naprawdę wyjątkowa. Połączenie  to nie tylko dobrze smakuje, ale też zawiera wiele cennych dla naszego organizmu witamin. Nie zawsze to, co smaczne i słodkie musi być niezdrowe. Dlatego właśnie warto zwracać uwagę na skład i producenta wybieranych przez nas smakołyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *