Blog

Suszone owoce w czekoladzie? Słodycz prosto z natury

Czy można połączyć pyszną czekoladową przekąskę ze zdrowymi owocami prosto z natury? Łasuchy, które chcą zmienić swoje sztuczne przekąski, nadziewane czekoladki lub batony na zdrowy zamiennik, mogą skorzystać z mocy natury zanurzonej w pysznej, ciemnej czekoladzie w postaci suszonych owoców w polewie. Suszone owoce są źródłem dużych ilości błonnika oraz wielu witamin i mikroskładników, dlatego bez obaw można podawać je dzieciom jako zamiennik słodkich  łakoci.

Natura jest pyszna

Suszone owoce w czekoladzie kojarzą się nam przede wszystkim ze śliwkami, zresztą bardzo popularnymi z Polsce. Jednak nie wszyscy za nimi przepadają, rezygnując całkiem z suszonych przekąsek. Jednak możliwości jest więcej niż może się wydawać. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród wielu owoców zarówno polskich, jak i egzotycznych oblanych w pysznej czekoladzie deserowej, gorzkiej lub mlecznej. Już w starożytności doceniano moc suszonych owoców, która zapewniała długowieczność i zdrowie, ze względu na dużą zawartość potasu, fosforu, magnezu witaminy A,C, B, E oraz wielu innych. Dlatego i my dzisiaj powinniśmy doceniać ich bogactwo i smak.

 

Suszone owoce dla każdego

Zazwyczaj małe suszone owoce są oblewane w całości czekoladą. Są to na przykład rodzynki, morele czy śliwki. Natomiast większe owoce są krojone w plastry lub cząstki, a dopiero następnie suszone i oblewane czekoladą. Czekolada może być gorzka, deserowa lub słodka w zależności od tego, co lubimy. Ze względu na wiele kombinacji smaków z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Fani kwaśniejszych nut mogą wybrać dla siebie plastry suszonej pomarańczy w deserowej czekoladzie, a ciekawi nowych intensywnych smaków mogą spróbować świetnego połączenia imbiru z czekoladą. Suszone owoce w czekoladzie to również dobra przekąska dla osób odchudzających się, gdyż dzięki dużej zawartości błonnika szybko nasycają, zostawiając uczucie sytości.

Jeżeli mimo wszystko sam nie przepadasz za suszonymi owocami w czekoladzie pamiętaj, że mogą stanowić idealny prezent dla każdego. Pięknie zapakowane owoce egzotyczne w czekoladzie z pewnością zrobią wrażenie i zadowolą niemal każde podniebienie. Jako prezent dla dziecka, również uszczęśliwią jego rodziców, gdyż są zdrowe i smaczne.

jagody goji w czekoladzie
rabarbar w czekoladzie kremowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *