Blog

Smacznie i zdrowo? Czekolada z nieprażonych ziaren kakaowca

Mimo pozytywnego wpływu czekolady na układ krążenia, poprawy koncentracji czy zastrzyku endorfin, nie możemy się bezkarnie cieszyć jej smakiem. Tabliczki czekolady na półkach sklepowych popularnych marketów nafaszerowane są w większości niepotrzebnymi dodatkami, cukrem i tłuszczem. To sprawia, że, sięgając po ten przysmak, narażamy się na nadwagę, próchnicę, a nawet czekoladowy nałóg. Oczywiście kostka czekolady od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi, jednak istnieją produkty, które pozwolą cieszyć się ulubionym smakiem bez negatywnych konsekwencji zdrowotnych ? czekolady z nieprażonych ziaren kakaowca.

Czy czekolada może być zdrowa?

Oczywiście, czekolada jest zdrowa, należy tylko sięgnąć po tą stworzoną z troską o nasze zdrowie ? czekoladę surową. Podczas jej produkcji nasiona kakaowca nie ulegają prażeniu, dzięki czemu zachowują wszystkie właściwości odżywcze. Niskie temperatury zapewniają najwyższą jakość i szlachetność czekolady. Nie potrzebuje więc dodatkowych wzmacniaczy smaków, słodzików, barwników czy konserwantów. Czekolada z nieprażonych ziaren kakaowca to naturalne źródło magnezu, żelaza, chromu, cynku i potasu.  Zachowuje ona swoją pierwotną formę, więc jest bogata we wszystkie zawarte w ziarnach kakaowca witaminy, minerały i przeciwutleniacze.

Co daje nam czekolada z nieprażonych ziaren kakaowca?

Obecność dużych ilości magnezu w czekoladzie pomaga w walce ze stresem i dba o układ nerwowy. Razem z wapniem reguluje on skurcze mięśni (również mięśni sercowych). Przeciwutleniacze chronią naczynia krwionośne i zapobiegają powstawaniu złego cholesterolu. Surowa czekolada to również eliksir piękności i młodości. Cynk i fosfor w niej zawarte polepszają wygląd skóry, włosów i paznokci a przeciwutleniacze, takie jak antocyjany, zapobiegają powstawaniu wolnych rodników i spowalniają starzenie.

Czekolada z nieprażonych ziaren kakaowca jest więc zdrową i wartościową alternatywą czekolad znanych marek. Możemy zajadać się nią bez wyrzutów sumienia, a nawet z korzyściami dla swojego organizmu. Oprócz wielu cennych składników mineralnych jest przede wszystkim smaczną przekąską poprawiającą nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *