Blog

Płatki kukurydziane dla dzieci ? jakie wybrać?

Wegańskie naleśniki, czy płatki kukurydziane to bardzo popularne pomysły na pożywne śniadanie. Zaletą takiego rozwiązania bez wątpienia jest smak i czas przygotowania. Dodatkowo naleśniki jak i płatki kukurydziane możemy łączyć na wiele sposobów. To od nas zależy, czy zjemy je z jogurtem, owocami, mlekiem, a może kaszą manną. Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele, dlatego jest to świetny dodatek do śniadań, który nie znudzi nas tak prędko. Jednak warto zwrócić uwagę na skład płatków kukurydzianych, zwłaszcza gdy chcemy podawać je dzieciom.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru żywności dla dzieci?

Niezależnie od tego, czy planujemy posiłki dla nas samych, czy dzieci, powinniśmy zwracać uwagę na skład żywności. Jednak jest to szczególnie ważne dla zdrowia najmłodszych. Jak wiadomo dieta dzieci, powinna pomagać w ich rozwoju. Dlatego właśnie, wybierając płatki kukurydziane, czy inne smakołyki, dobrze jest unikać białego cukru.

Jaki płatki kukurydziane dla dzieci są najzdrowsze?

Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się produkty wegańskie. Nie posiadają one w swoim składzie glutenu, mleka ani innych składników pochodzenia zwierzęcego. Warto również wziąć pod uwagę to, czy dany smakołyk pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych, a także etycznego handlu. Dobrym wyborem będą płatki kukurydziane, w których tradycyjny cukier, jest zastąpiony nektarem palmy kokosowej.

Czy płatki kukurydziane Cocoa kolidują z dietą?

Nasze płatki kukurydziane są nie tylko wegańskie. Tak jak już było wspominane wyżej, nie zawierają one tradycyjnego cukru. Oznacza to, że są one mniej kaloryczne, niż te, które zazwyczaj możemy kupić w supermarketach. Płatki kukurydziane Cocoa zawierają również niski indeks glikemiczny, co dla osób na diecie często ma duże znaczenie.

Płatki kukurydziane nie muszą być nudne!

Jak łatwo się przekonać płatki kukurydziane mogą występować w różnych ciekawych, zdrowych i przede wszystkim smacznych wariantach. Dla tradycyjnych smakoszy dobrym rozwiązaniem będą te oblane ciemną czekoladą lub czekoladą Creamy. Dla lubiących odważniejsze smaki mogą sprawdzić się płatki kukurydziane w czekoladzie kokosowej, a nawet migdałowej z solą. My proponujemy wybrać swój ulubiony smak i samemu się przekonać, że zdrowie idzie w parze z rozkoszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *