Blog

Orzechy laskowe w surowej czekoladzie kokosowej, a ich wpływ na nasze zdrowie

Orzechy laskowe w połączeniu z czekoladą to jeden z najpopularniejszych duetów. Nic dziwnego, że wiele osób uwielbia tę kompozycję. My postanowiliśmy ją urozmaicić i zamiast tradycyjnej czekolady postawić na surową czekoladę o smaku kokosowym. Jest to smaczna przekąska, która osłodzi dzień. Jednak warto zastanowić się, jaki wpływ ma na nasze zdrowie.

Orzechy laskowe w wegańskiej czekoladzie kokosowej RAW OCTO

Orzechy laskowe w surowej czekoladzie to zdrowa i smaczna przekąska!

Czy orzechy laskowe w surowej czekoladzie są zdrowe?

Orzechy laskowe słyną ze swojego smaku oraz wartości odżywczych, jakie posiadają. Ich spora zawartość witaminy E wpływa pozytywnie na narządy rozrodcze, czyli poprawia płodność i potencje. Natomiast witamy z grupy B wzmacniają układ nerwowy, a nawet pamięć i sprawność myślenia. Co więcej, spożywanie orzechów laskowych zapobiega nadciśnieniu, miażdżycy i zakrzepom, a to wszystko za sprawą potasu, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz błonnika. Kolejną zaletą orzechów laskowych jest niski indeks glikemiczny. Dzięki temu osoby będące na diecie odchudzającej, czy nawet cierpiące na cukrzycę śmiało mogą pozwolić sobie na taką przekąskę, nawet jeśli zostały one oblane surową czekoladą.

Surowa czekolada i orzechy laskowe to wciąż zdrowe połączenie!

Wiele osób niesłusznie zakłada z góry, iż czekolada zawsze jest niezdrowa i ma tylko negatywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak zdać sobie sprawę, że sposób przygotowania czekolady ma ogromne znaczenie. Surowa czekolada oznacza, iż nie jest ona poddawana obróbce termicznej w wysokich temperaturach. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy wyczuć intensywniejszy smak i cieszyć się wartościami odżywczymi, jakie zapewnia nam surowa czekolada.

Co jeszcze wyróżnia surową czekoladę w połączeniu z orzechami laskowymi?

Po pierwsze wegański skład. Dzięki temu, iż w naszych słodkościach nie znajdują się produkty pochodzenia zwierzęcego, stanowią one świetne uzupełnienie wielu diet. Warto również wspomnieć, że zamiast białego cukru dodajemy naturalny słodzik, który jest jego zdrowszym zamiennikiem. Ważne są dla nas także wartości ekologiczne. Z tych powodów wszystkie surowce, które wykorzystujemy do produkcji naszych słodkich wyrobów, pochodzą z ekologicznych upraw oraz etycznego handlu. Co więcej, czekolady Cocoa to wytwór ręcznych wyrobów tworzonych z dbałością o najmniejszy szczegół.

Smaczny deser może być również zdrowy!

Orzechy laskowe zatopione w surowej czekoladzie o kokosowym smaku to świetne połączenie dla każdego miłośnika słodszych i smaczniejszych wersji tradycyjnych przekąsek. Ta kompozycja przenosi nas w ucztę smaków oraz ma przyjemny wpływ na nasze zdrowie. Jak widać, zdrowy skład również może iść w parze ze smakiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *