Blog

Jak nauczyć dziecko zdrowego podejścia do słodyczy?

Biały cukier to zmora wielu rodziców. Spożywanie produktów, które są nim dosładzane, ma negatywny wpływ na zdrowie dzieci. Jednak jak wytłumaczyć im, że nie powinny jeść słodyczy? To ciężkie zadanie, ale nie jest niewykonalne. Wystarczy, że dowiesz się, jak nauczyć dziecko zdrowego podejścia do słodyczy i postawisz na słodkie produkty bez dodatku białego cukru.

Poznaj 3 skuteczne sposoby na nauczenie dziecka zdrowego podejścia do słodyczy

Nadmierne spożywanie słodyczy przyczynia się m.in. do powstawania próchnicy zębów, a także nadwagi i otyłości. Mówi się o tym dużo, jednak wciąż wielu rodziców zastanawia się, co zrobić, aby ich pociecha miała zdrowe podejście do słodyczy. Jeśli ty również nie znalazłeś jeszcze skutecznego sposobu na to, sprawdź poniższe wskazówki!

Bądź przykładem dla swojego dziecka

Dzieci są dobrymi obserwatorami. Dlatego, nie uwierzą Ci, że jedzenie słodyczy jest niezdrowe, jeśli będą widziały, że sam sięgasz po nie bardzo często. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha miała zdrowe podejście do słodkich produktów, musisz być dla niej dobrym przykładem.

Nie przyzwyczajaj dziecka do jedzenia słodyczy

Ważne jest zachowanie zdrowego umiaru. Jeśli dajesz dziecku słodycze raz na jakiś czas (np. na specjalne okazje) to nie dzieje się jeszcze nic złego. Twoja pociecha widzi, że jest to produkt, który je się sporadycznie.

Pamiętaj również o tym, że warto zachować umiar podczas podawania domowych deserów. Wydzielaj dziecku małe porcje i unikaj dokładek.

Pokaż, że smak słodki mogą mieć nie tylko niezdrowe produkty

Jeśli Twoje dziecko uwielbia słodki smak, pokaż mu, że jego źródłem są nie tylko słodycze o kiepskim składzie. Równie dobrze może zjeść zdrowy deser np. domowe batoniki i ciasteczka zbożowe, raffaello z kaszy jaglanej – pomysłów jest naprawdę wiele!

A co w sytuacji, gdy nie masz czasu na robienie fit deserów? Rozwiązaniem tego problemu będzie zakup słodkich produktów, które nie są dosładzane cukrem. Jednym z nich jest czekolada z nieprażonych ziaren kakaowca, która zawiera dodatek cukru z kwiatów palmy kokosowej.

Zdrowe łakocie, które możesz zaproponować dziecku

Zdrowe łakocie nie powinny mieć w składzie białego cukru ? zamiast niego może pojawić się w nich np. stewia, czy cukier z kwiatów palmy kokosowej. Poza tym warto unikać tych, które zawierają olej palmowy i sztuczne dodatki.

W oferowanej przez nas czekoladzie z nieprażonych ziaren kakaowca nie znajdziesz żadnego z tych niezdrowych składników. Jest to produkt, który wyróżnia się słodkim i lekko karmelowym smakiem oraz wyższą zawartością polifenoli, żelaza i witamin z grupy B.

Oprócz zdrowej czekolady w tabliczkach możesz zaproponować swojemu dziecku inne pyszne produkty z naszej oferty. Jako przekąska do szkoły świetnie sprawdzą się np. owoce oblane aksamitną polewą czekoladową lub bio herbatniki z czekoladą Creamy. Za to przed wyjściem z domu możesz zaserwować dziecku kanapki inne niż wszystkie ? pełnoziarniste pieczywo posmarowane kremem czekoladowym z prażonymi orzechami laskowymi.

lizaki czekoladowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *