Blog

Dlaczego czekolada poprawia nam humor?

Mówi się, że czekolada poprawia humor. Choć z drugiej strony możesz poczuć się gorzej, jeśli pomyślisz o tym, ile cukru zawiera i jak wpływa na masę ciała. Jednak wcale nie musi to tak wyglądać! Wystarczy, że wybierzesz zdrową czekoladę, która powstaje na bazie nieprażonych ziaren kakaowca i nie zawiera cukru. Sprawdź, po jakie pyszne produkty z jej dodatkiem możesz sięgnąć!

Czekolada a hormony szczęścia? Czy jest jakiś związek?

Czy powiedzenie, że czekolada jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę nastroju, ma jakieś logiczne uzasadnienie? Tak! Już w XVII wieku używano jej jako naturalnego lekarstwa i podawano osobom cierpiącym na apatię, nadmierne zmęczenie i wyczerpanie nerwowe.

Co sprawia, że do dziś czekolada uznawana jest za produkt poprawiający samopoczucie? Tajemnica tkwi w związkach, które w niej występują. Jest to np.:

  • magnez – jego niedobór zwiększa wrażliwość na stres, objawia się nadmiernym zmęczeniem i drażliwością;
  • tryptofan – aminokwas, z którego powstaje serotonina nazywana ?hormonem szczęścia?;
  • fenyloetyloamina i tyramina – aminy biogenne, których niedobór ma związek z depresją;

Orzechy i suszone owoce w czekoladzie bez dodatku cukru? Pyszny i zdrowy sposób na poprawę humoru!

W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo produktów, dzięki którym poprawisz sobie humor bez wyrzutów sumienia. Wszystko dzięki temu, że są oblane najwyższej jakości czekoladą bez dodatku cukru. Do tego są to produkty bezglutenowe i wegańskie, więc możesz po nie sięgnąć również w przypadku diety roślinnej lub nietolerancji pokarmowej.

Proponujemy Ci orzechy w czekoladzie na wagę m.in. brazylijskie (bogate w selen), laskowe (obfitujące w wapń i witaminę E), a także nerkowca (będące dobrym źródłem magnezu). Wszystkie orzechy oblane są aksamitną zdrową polewą czekoladową. Możesz zabrać je ze sobą do szkoły, pracy lub w podróż ? są doskonałą alternatywą dla niezdrowych przekąsek, a do tego mają korzystny wpływ na Twój nastrój!

Oprócz orzechów do wyboru masz również suszone owoce w czekoladzie. Brzoskwinie, daktyle, banany, ananas, mango, a także śliwki oblane pyszną i zdrową czekoladą wzbogacą Twój jadłospis w błonnik pokarmowy i polifenole. A to oznacza, że ich spożywanie będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na Twój humor, ale i funkcjonowanie organizmu (m.in. układu pokarmowego ze względu na obecność błonnika).

czekolada biała z pistacjami solą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *