Blog

Czekolada na stole wielkanocnym

Wielkanoc to jedno z tych świąt w roku, które kojarzy się nie tylko z ustrojonymi koszyczkami i smacznymi potrawami, lecz także z czekoladowymi dodatkami w postaci rozmaitych zajączków i jajek, którymi można obdarować najbliższych. Niestety wiele z tych produktów pochodzi z nie zawsze sprawdzonych źródeł, a ich skład często wzbudza wiele kontrowersji. Dlatego też świetnym pomysłem jest skorzystanie z możliwości zastąpienia dotychczas nabywanych słodyczy czymś o zupełnie innej jakości.

Czekolada w wersji wegańskiej? Co to właściwie znaczy?

W ostatnich latach wielu zwolenników znalazł weganizm. W ogólnym ujęciu polega on na tym, że z diety eliminuje się produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli mięso, nabiał czy jajka, a zastępuje się je zdrowymi i bogatymi w składniki odżywcze warzywami, kaszami oraz owocami. W przypadku słodyczy również można sięgnąć po ich wegańskie wersje, a jednym z najlepszych tego przykładów jest właśnie wegańska czekolada. W jej składzie na próżno szukać niezdrowych tłuszczów pochodzenia zwierzęcego czy mlecznej serwatki, za to znaleźć można mnóstwo smaku i prawdziwego kakao.

jajko wielkanocne

Wielkanocny stół pełen słodyczy? Czy to możliwe?

Czekoladowe zajączki, pełne słodkości jajka wielkanocne wykonane z najwyższej jakości składników oraz rozmaite figurki zdobiące stół to tylko nieliczne z przykładów, do jakich można zastosować wegańską czekoladę. Zupełnie inne możliwości daje z kolei czekolada do wypieków, która świetnie sprawdza się zarówno jako dodatek do ciasta już na etapie jego przygotowywania, jak również jako element dekoracyjny. Jako że na wielkanocnym stole z pewnością nie powinno zabraknąć cudownej i aromatycznej babki, dzięki zastosowaniu tego wyjątkowego dodatku można ją dowolnie modyfikować i nadać jej nowego charakteru.

zając

Jak zatem widać, wegańska czekolada, również w wersji do wypieków, to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie tylko pragną skorzystać z szerokich możliwości, jakie daje ta specyficzna dieta, ale też wprowadzić do swojego żywienia jakiś nowy element. Dzięki zastosowanym składnikom czekolada ta świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na świątecznym stole!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *