Blog

5 powodów dla których warto wybrać czekoladę wegańską!

Najczęściej kupujemy czekoladę, kierując się tym, czy mamy ochotę na taką z ciasteczkami, karmelem czy orzechami? Rzadko jednak patrzymy na to, jaki skład mają takie czekolady? Czy przeszło Ci przez myśl, żeby zdecydować się na czekoladę wegańską? Oto przedstawiamy 5 powodów, dlaczego warto na nią postawić!

Zawiera wyłącznie wegańskie surowce

Oznacza to, że surowce, z których produkujemy nasze czekolady wegańskie, pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, działających w zgodzie z zasadami etycznego handlu.

Czekolada wegańska Cocoa nie zawiera cukru!

Zamiast masy cukru, który możemy znaleźć w składzie tzw. sklepowych czekolad, zdecydowaliśmy się na użycie naturalnego słodzika pochodzącego z kwiatów palmy kokosowej.

Nie zawiera sztucznych aromatów ani konserwantów

Produkując nasze czekolady, przykładamy ogromną wagę do tego, aby pochodziły z ekologicznych upraw i były takie, jakie powinny być prawdziwe czekolady. Nie znajdziesz w nich, więc dodatku sztucznych aromatów ani konserwantów, co pozwoli Ci się cieszyć smakiem prawdziwej czekolady!

Stawiając na czekoladę wegańską, nie musisz się obawiać o negatywny wpływ na Twoje zdrowie

W popularnych sklepowych czekoladach możemy znaleźć wiele składników, które mogą wpłynąć negatywnie na stan naszego zdrowia. Mowa tutaj o oleju palmowym oraz różnego rodzaju emulgatorach, czy oczywiście masie cukru!

Możesz się czuć spokojny o wpływ, jaki produkcja czekolady wegańskiej wywiera na planetę

Poza wpływem na nasze zdrowie, które oczywiście jest nie mniej ważne, warto również zwrócić uwagę, czy produkty, które decydujemy się kupić, nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Surowce do naszej czekolady wegańskiej pochodzą z certyfikowanych ekologicznych upraw, dzięki czemu, jeśli zastanawiasz się nad losami naszej planety Ziemi, mamy dobrą wiadomość. Możesz być spokojny!

Oprócz tego, stawiając na naszą czekoladę wegańską, możesz czerpać z całej gamy profitów, jakie niesie ze sobą jej spożywanie. Co więcej, czekolada wpływa również pozytywnie na nasz humor, o czym pisaliśmy już wcześniej. Pamiętaj! Czekolada wegańska pozostaje w zgodzie z naturą i zwierzętami!

Współpracujemy z ekologicznymi uprawami, które posiadają potwierdzające to certyfikaty. Do tego, w naszych czekoladach wegańskich, co oczywiste, nie znajdziesz mleka. Zapewniamy więc, że żadnej krówce nie stała się krzywda podczas procesu produkcji!

Jeżeli leży Ci na sercu dobro zwierząt i naszej planety, postaw na czekolady wegańskie od Cocoa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *